Share:
 

Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Dandenong District Cricket Association - Turf 1
Round 14 - Sat 2 Mar 2019 (1:00PM)
St Mary'sdef byNorth Dandenong
Venue: Thomas P Carroll Reserve (East Oval)Match ID: 2890537
Umpires: Umpire1: Andrew Chapman  Umpire2: Neil Shaw  
Scorers:  Not specified
Rajapakse, Achintha
Pires, Wendyl
Serpanchy, Rhys (c)
Fernandez, Keppler G
Ely, Corey
Heldt, Trevor
Davis, Luke
Kari, Junaid
Kellepotha, Ruwantha P
Heldt, Sherwin V
Roberts, Cameron
 
Fernando, Shehan (+)
Credlin, Reece
Fowler, Declan
Shaw, Riley J
Thajudeen, Asfan (c)
Heldt, Austin N
Solomons, Ricky
Mehmood, Syed
Thedchanamoorthy, Muharjithan
Sheikh, Zafar
Ballal, Akshay
Dandenong District Cricket Association - Turf 1 Reserves
Round 14 - Sat 2 Mar 2019 (1:00PM)
North DandenongdrewSt Mary's
Umpires: Umpire1: Kefford Denton  Umpire2: Peter Pollard  
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Dandenong District Cricket Association - A Grade
Round 14 - Sat 2 Mar 2019 (1:00PM)
St Mary'sdrewDingley
Venue: Thomas P Carroll Reserve (West Oval)Match ID: 2960802
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Calder, Andrew
Waring, Thomas
O'Neill, Daniel J
Hains, Xavier
Lowe, Steven
Wallace, Rory
Chugg, Owen
Singh, Gagandeep
Lalor, Jack R
Peacock, Josh
Cole, Liam
Dandenong District Cricket Association - D Grade
Round 14 - Sat 2 Mar 2019 (1:00PM)
MordiallocdrewSt Mary's
Venue: Doug Denyer ReserveMatch ID: 3095772
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Edmunds, David
Jamieson, Connor T (+)
Mauger, Kyle
Beecroft, Monty J
Gardner, Hugh J
Mortimer, Lorenzo
Parkinson, Paul
Beecroft, Montague
Barden, Gerry (c)
Dittakavi, Pavan Sirish
Kinsella, David
 
Coach: Jones, Adrian
Team Manager: Beecroft, Monty
Scorer: Beecroft, Monty
 
Team not available
Dandenong District Cricket Association - Twenty20
Round 5 - Wed 19 Dec 2018 (5:15PM)
St Mary'sdefParkmore Pirates
Venue: Thomas P Carroll Reserve (East Oval)Match ID: 3032528
Umpires: Umpire1: Terry Helleren  
Scorers:  Not specified
Prudham, Ron
Brown, William
Pires, Wendyl (+)
Anthony, Ashan S
Elysee, Damian
Ely, Corey
Davis, Daniel F
Davis, Luke
Kellepotha, Ruwantha P
Gajasinghe, Kaushalya (c)
Kari, Junaid
 
Vantwest, Bradley
Sethuraman, Anesh
Masson, Harry
Fonseka, Anurudhdha (c) (+)
Wijeyamanoharan, Athavan
Ranasinghe, Kasun C
Damodaran, Vibhav
Ivar, Akshay K
Ahmed, Ishtiaq
Johnstone, Jude
Gupta, Abhay
Dandenong District Cricket Association - Under 11 - 3 Fri
Round 18 - Fri 1 Mar 2019 (5:15PM)
Fountain GatevSt Mary's
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Ferguson, Riley
Cashman, Hayden
SHARMA, PRIYAM
Gellie, Lochlann
Gukananthan, Hrishoth
Leo, Anton
Midhun, Jayden
Congues, Murray
Ghanekar, Aryan
 
Coach: Cashman, Troy
Dandenong District Cricket Association - Under 11 - 5 Fri
Round 2 - Fri 19 Oct 2018 (5:15PM)
St Mary's GreenvHeinz Southern Districts
Venue: Thomas P Carroll Reserve (West Oval)Match ID: 3054906
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
 
Coach: Hamilton, Glenn A
Team not available