Share:
 

Season Fixture

Season 
Grade 
Turf 1 - Version 2 (18/11/20)
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
21 Nov 20 12:30PM Buckley Ridges   def   North Dandenong Park Oval Official result
21 Nov 20 12:30PM Hallam Kalora Park   def   St Mary's Hallam Recreation Reserve Official result
21 Nov 20 12:30PM Springvale South   def   Heinz Southern Districts Alex Nelson Reserve Official result
21 Nov 20 12:30PM Narre South   def by   Berwick Strathaird Reserve Oval #1 (Turf) Official result
Round 2
28 Nov 20 12:30PM St Mary's   def by   Buckley Ridges Carroll Reserve Oval #2 (Turf) Final result entered and confirmed
28 Nov 20 12:30PM North Dandenong   def by   Hallam Kalora Park Lois Twohig Reserve Oval # 1 (Turf)) Final result entered, no confirmation
28 Nov 20 12:30PM Heinz Southern Districts   def by   Berwick Reedy Reserve Oval #1 (Turf) Final result entered and confirmed
28 Nov 20 12:30PM Springvale South   def   Narre South Alex Nelson Reserve Final result entered and confirmed
Round 3
5 Dec 20 12:30PM Buckley Ridges   v   Hallam Kalora Park Park Oval  
5 Dec 20 12:30PM St Mary's   v   North Dandenong Carroll Reserve Oval #2 (Turf)  
5 Dec 20 12:30PM Narre South   v   Heinz Southern Districts Strathaird Reserve Oval #1 (Turf)  
5 Dec 20 12:30PM Springvale South   v   Berwick Alex Nelson Reserve  
Round 4
12 Dec 20 12:30PM Heinz Southern Districts   v   Buckley Ridges Reedy Reserve Oval #1 (Turf)  
12 Dec 20 12:30PM North Dandenong   v   Springvale South Lois Twohig Reserve Oval # 1 (Turf))  
12 Dec 20 12:30PM St Mary's   v   Berwick Carroll Reserve Oval #2 (Turf)  
12 Dec 20 12:30PM Hallam Kalora Park   v   Narre South Hallam Recreation Reserve  
Round 5
19 Dec 20 12:30PM Buckley Ridges   v   Springvale South Park Oval  
19 Dec 20 12:30PM North Dandenong   v   Berwick Lois Twohig Reserve Oval # 1 (Turf))  
19 Dec 20 12:30PM St Mary's   v   Narre South Carroll Reserve Oval #2 (Turf)  
19 Dec 20 12:30PM Hallam Kalora Park   v   Heinz Southern Districts Hallam Recreation Reserve  
Round 6
9 Jan 21 12:30PM Berwick   v   Buckley Ridges Arch Brown Reserve  
9 Jan 21 12:30PM Narre South   v   North Dandenong Strathaird Reserve Oval #1 (Turf)  
9 Jan 21 12:30PM Heinz Southern Districts   v   St Mary's Reedy Reserve Oval #1 (Turf)  
9 Jan 21 12:30PM Springvale South   v   Hallam Kalora Park Alex Nelson Reserve  
Round 7
16 Jan 21 12:30PM Buckley Ridges   v   Narre South Park Oval  
16 Jan 21 12:30PM North Dandenong   v   Heinz Southern Districts Lois Twohig Reserve Oval # 1 (Turf))  
16 Jan 21 12:30PM St Mary's   v   Springvale South Carroll Reserve Oval #2 (Turf)  
16 Jan 21 12:30PM Hallam Kalora Park   v   Berwick Hallam Recreation Reserve  
Round 8
23 Jan 21 12:30PM North Dandenong   v   Buckley Ridges Lois Twohig Reserve Oval # 1 (Turf))  
23 Jan 21 12:30PM St Mary's   v   Hallam Kalora Park Carroll Reserve Oval #2 (Turf)  
23 Jan 21 12:30PM Heinz Southern Districts   v   Springvale South Reedy Reserve Oval #1 (Turf)  
23 Jan 21 12:30PM Narre South   v   Berwick Strathaird Reserve Oval #1 (Turf)  
Round 9
30 Jan 21 12:30PM Buckley Ridges   v   St Mary's Park Oval  
30 Jan 21 12:30PM Hallam Kalora Park   v   North Dandenong Hallam Recreation Reserve  
30 Jan 21 12:30PM Berwick   v   Heinz Southern Districts Arch Brown Reserve  
30 Jan 21 12:30PM Narre South   v   Springvale South Strathaird Reserve Oval #1 (Turf)  
Round 10
6 Feb 21 12:30PM Hallam Kalora Park   v   Buckley Ridges Hallam Recreation Reserve  
6 Feb 21 12:30PM North Dandenong   v   St Mary's Lois Twohig Reserve Oval # 1 (Turf))  
6 Feb 21 12:30PM Heinz Southern Districts   v   Narre South Reedy Reserve Oval #1 (Turf)  
6 Feb 21 12:30PM Berwick   v   Springvale South Arch Brown Reserve  
Round 11
13 Feb 21 12:30PM Buckley Ridges   v   Heinz Southern Districts Park Oval  
13 Feb 21 12:30PM Springvale South   v   North Dandenong Alex Nelson Reserve  
13 Feb 21 12:30PM St Mary's   v   Berwick Carroll Reserve Oval #2 (Turf)  
13 Feb 21 12:30PM Narre South   v   Hallam Kalora Park Strathaird Reserve Oval #1 (Turf)  
Round 12
20 Feb 21 12:30PM Springvale South   v   Buckley Ridges Alex Nelson Reserve  
20 Feb 21 12:30PM Berwick   v   North Dandenong Arch Brown Reserve  
20 Feb 21 12:30PM Narre South   v   St Mary's Strathaird Reserve Oval #1 (Turf)  
20 Feb 21 12:30PM Heinz Southern Districts   v   Hallam Kalora Park Reedy Reserve Oval #1 (Turf)  
Round 13
27 Feb 21 12:30PM Buckley Ridges   v   Berwick Park Oval  
27 Feb 21 12:30PM North Dandenong   v   Narre South Lois Twohig Reserve Oval # 1 (Turf))  
27 Feb 21 12:30PM St Mary's   v   Heinz Southern Districts Carroll Reserve Oval #2 (Turf)  
27 Feb 21 12:30PM Hallam Kalora Park   v   Springvale South Hallam Recreation Reserve  
Round 14
6 Mar 21 12:30PM Narre South   v   Buckley Ridges Strathaird Reserve Oval #1 (Turf)  
6 Mar 21 12:30PM Heinz Southern Districts   v   North Dandenong Reedy Reserve Oval #1 (Turf)  
6 Mar 21 12:30PM Springvale South   v   St Mary's Alex Nelson Reserve  
6 Mar 21 12:30PM Berwick   v   Hallam Kalora Park Arch Brown Reserve  
SEMI FINALS
13 Mar 21 12:30PM TBD v TBD  
13 Mar 21 12:30PM TBD v TBD  
PRELIMINARY FINALS
20 Mar 21 12:30PM TBD v TBD  
FINAL
27 Mar 21 12:30PM TBD v TBD  

Draw Notes:
Due to Arch Brown being unavailable until after Christmas, Berwick Turf 1 home games scheduled for Rounds 1 and 4 will be played on Saturdays at opposition venues. Berwick T1 Reserves games for the same rounds will be played on Sundays at the same venues
Fixture Last updated: 18 Nov 20 10:36AM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.